Price range: $7.58 through $97.98
Everything you could ever need from a New England Style IPA. A big pillowy mouth feel , big citrus, tropical fruits and dank flavours. The addition of dry hops take the aroma to new levels with sweet tropical citrus fruits. Fermented with New England style yeast, this is a true beer lover’s delight.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | NE IPA |
|---|---|
| Region | Newcastle |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Good Folk Brewing |
| Size | 375ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 7.5% |
| Weight | 0.5kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |