Price range: $9.98 through $129.98
Hawkers and Good Folk have teamed up for a tasty, juicy, fruit-laden collaboration whose love-child is the tropical hop dream inside this can. A star-studded cast of Mosaic Cryo, Krush, Idaho 7, and Citra Cryo on top of a pillowy-soft canvas of an oat cream body makes this a delightful drink. Throw in a gentle addition of guava, and you’ve got yourself perfection. All aboard the guava train! CHOO CHOO
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 16 cm |
| Varietal | Oat Cream IPA |
|---|---|
| Region | Sydney |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Good Folk/Hawkers |
| Size | 440ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 7% |
| Weight | 0.5kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16 cm |