Price range: $6.58 through $116.98
Turn up the heat at your pickle party. Pickle Beer, the Spicy edition! Naturally kettle soured, infused with cucumber, dill and pickle spice, fired up with a generous addition of red hot chilli peppers. Spicy, refreshing and disarmingly delicious. It’s getting hot in here!
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 11 cm |
| Varietal | Sour |
|---|---|
| Region | Wellington |
| Country | New Zealand |
| Producer | Garage Project |
| Size | 330ml |
| Style | Sour |
| Alcohol By Volume | 4.3% |
| Weight | 0.4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 11 cm |