$99.98
In Stock (9)
To make this special annual release Cam distills Christmas puddings, then ages this gin for a year in 100-year-old Muscat barrels. The gin has aromatics of classic juniper and Christmas spices, backed up with a rich palate and a hint of sweetness from the Muscat.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Gin |
|---|---|
| Region | Yarra Valley |
| State | VIC |
| Country | Australia |
| Producer | Four Pillars |
| Size | 700ml |
| Style | Gin |
| Alcohol By Volume | 43.8% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |