Price range: $13.98 through $265.98
Step into the lab of lupulin with Research Kemicle. We’re at it again with our favourite NZ hop farm Eggers Hops, this time to bring you a banging NZIPA. Brewed with Riwaka and dry hopped with proprietary Eggers Special for a tropical citrus overload.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 16 cm |
| Varietal | NZ IPA |
|---|---|
| Region | New Zealand |
| Country | New Zealand |
| Producer | Duncans Brewing |
| Size | 440ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 6.7% |
| Weight | 0.5kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16 cm |