Price range: $31.98 through $179.84
In this bottle awaits a wonderful experience. Sangiovese brings lifted dark cherries, spice and powdery tannins, while the Cabernet adds succulent berry notes and provides a rich, savoury finish. Matured in seasoned French oak, they come together in perfect harmony to create a rich and savoury wine that’s about to blow your mind.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 28 cm |
| Varietal | Red Blend Sangiovese Cabernet |
|---|---|
| Region | McLaren Vale |
| State | SA |
| Country | Au |
| Producer | Down the Rabbit Hole |
| Size | 750ml |
| Style | Red Wine |
| Weight | 1.2kg kg |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 28 cm |