Price range: $24.98 through $138.79
The “Saint-Esprit” is a blend of fruit which mainly comes from the right bank of the Rhône – Grenache Blanc, Clairette, Bourboulenc and Viognier are the main varieties of the blend.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Grenache Blanc, Clairette, Bourboulenc, Viognier |
|---|---|
| Region | Southern Rhone |
| Country | France |
| Size | 750ml |
| Style | White Wine |
| Alcohol By Volume | 14% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |