Price range: $7.58 through $91.98
This 3.5% mid-strength lager is bright and crisp, showcasing aromas of grain and malt with floral hints, a balanced palate of sweetness and bitterness, and a dry, clean finish; an ideal light, refreshing drink.
| Weight | .4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Table Beer |
|---|---|
| Region | Milton |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Size | 355ml |
| Style | Lager/Pilsner |
| Alcohol By Volume | 3.5% |
| Weight | .4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |