Price range: $6.98 through $108.98
YUMA! Native Ginger Beer (3.5%) What’s YUMA!? It’s the ginger beer that “tastes like Australia in a glass.” Crafted with native ingredients like strawberry gum and lemon myrtle, it’s packed with flavours that celebrate Australia’s unique culture and landscape.
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Ginger Beer |
|---|---|
| Region | Canberra |
| State | ACT |
| Country | Australia |
| Producer | Cypher Brewing |
| Size | 375ml |
| Style | Ginger Beer |
| Alcohol By Volume | 3.5% |
| Weight | 0.4kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |