Price range: $29.98 through $160.71
Fresh, crisp and pristine. A delightful combination of grapefruit, nectarine and zesty lemons. The depth and richness of fruit is in perfect tension with the tight, mineral acidity. A deliciously rich and refreshing wine
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 28 cm |
| Varietal | Chardonnay |
|---|---|
| Region | Tumbarumba |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Coppabella |
| Size | 750ml |
| Style | Whte Wine |
| Alcohol By Volume | 13.5% |
| Weight | 1.2kg kg |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 28 cm |