Price range: $22.98 through $126.98
Crisp and dry with baked apple and pears, with a fresh zing and light bubbles making it the perfect party wine.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 29 cm |
| Varietal | Prosecco |
|---|---|
| Region | Alpine Valley |
| State | Victoria |
| Country | Australia |
| Size | 750ml |
| Style | Sparkling Wine |
| Alcohol By Volume | 11.3% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 29 cm |