Price range: $6.98 through $132.98
Brewed using a Bluestone New England yeast, this hazy New England Pale Ale is packed full of Mosaic, Simcoe and Talus hops. Named after Hearts Point in the Barrington Coast area of NSW because we all love a hazy beer.
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Hazy NEPA |
|---|---|
| Region | Forster |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | The Coastal Brewing Company |
| Size | 375ml |
| Style | NEPA |
| Alcohol By Volume | 5.4% |
| Weight | 0.4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |