$6.50
In Stock (26)
Crisp and clean style with rounded fruit flavour and lingering citrus acidity, the Cleanskin Crisp & Fresh Chardonnay offers excellent value for money. The palate is rich and generous with a real vitality that heightened by the creamy mouthfeel. A no-fuss wine at a great price - why not buy a case or two for everyday drinking!
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Chardonnay |
|---|---|
| Country | Australia |
| Producer | Cleanskin |
| Size | 750ml |
| Style | White Wine |
| Alcohol By Volume | 12.5% |
| Our Rating | WINE @ PLONK |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |