Price range: $39.98 through $218.68
This lush and expressive Chardonnay reflects this spirit. Bursting with flavours of Meyer lemon, stone fruit, and pineapple, with a layer of toasted vanilla oak, it is clean and refreshing. A great balance of acidity and full body.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 29 cm |
| Varietal | Chardonnay |
|---|---|
| Region | Sonoma County |
| State | California |
| Country | USA |
| Producer | Cannonball |
| Size | 750ml |
| Style | White Wine |
| Alcohol By Volume | 13.5% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 29 cm |