Price range: $25.98 through $138.20
An elegant bouquet of pineapple, marmalade & botrytis characters. Luscious palate of peach & citrus flavours combines with botrytis sweetness, finishing with a slight touch of refreshing acidity.
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 28 cm |
| Varietal | Botrytis Semillon |
|---|---|
| Region | New South Wales |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Calabria Wines |
| Size | 375ml |
| Style | Fortified |
| Alcohol By Volume | 12% |
| Weight | 0.7 kg |
| Length | 4 cm |
| Width | 4 cm |
| Height | 28 cm |