Price range: $5.98 through $109.98
Cone hops, water from deep Artesian wells of 300m depth, Moravian malt, brewers' unique skills and long maturing in lager cellars. A lager that contributes to the already reputable Czech beer brewing industry all over the world.
| Weight | .6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 17 cm |
| Varietal | Lager |
|---|---|
| Country | Czech Republic |
| Size | 500ml |
| Style | Lager/Pilsner |
| Alcohol By Volume | 5% |
| Weight | .6 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 17 cm |