$64.98
In Stock (1)
Surprise your loved ones or friends by serving Briottet Chestnut liqueur with Gentian (like Ciane from Maison GUY), poured over ice liqueur (vanilla or chestnut), or some melon. You could also give the white wine-Chestnut liqueur drink a go, which is made up of 1/5 Briottet Chestnut liqueur and 4/5 dry white wine.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Chestnut Liqueur |
|---|---|
| Country | France |
| Producer | Briottet |
| Size | 700ml |
| Style | Liqueur |
| Alcohol By Volume | 18% |
| Weight | 1.2kg kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |