$68.98
In Stock (1)
Maison Briottet, a century-old brand of liqueurs, a 6-generation family history based around Cassis de Dijon. Briottet’s Morello Cherry liqueur or Crème de Cerise Griotte is the result of macerating Morello cherries in a water-alcohol mix for more than 2 months. Serve neat, on ice or mixed in cocktails.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Cherry Liqueur |
|---|---|
| Region | France |
| Country | France |
| Producer | Briottet |
| Size | 700ml |
| Style | Liqueur |
| Alcohol By Volume | 18% |
| Weight | 1.2kg kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |