Price range: $8.98 through $173.98
Meet Eggster. It’s an Easter egg in beer clothing. A big, rich triple chocolate ale. Smooth, lush and with the uncanny ability to make every mouthful feel like a holiday. Here for a good time, not a long time.
| Weight | .4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Flavoured |
|---|---|
| Region | Victorian High Country |
| State | Victoria |
| Country | Australia |
| Size | 375ml |
| Style | Stout/Porter |
| Alcohol By Volume | 6% |
| Weight | .4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |