Price range: $6.98 through $88.98
Bridge Rd says...
Featuring some new art and sleek black finish. Our Robust Porter strikes the perfect balance between light roast, nuttiness and subtle sweetness. It pours a deep brown with an off white head and a medium body. English malts and rolled oats provide a luxurious backdrop for the chocolate, coffee and vanilla flavours on the finish. Whilst it’s most popular in the cooler months, Robust Porter is a dark beer lovers dream all year round!
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Porter |
|---|---|
| Region | Beechworth |
| State | Victoria |
| Country | Australia |
| Size | 355ml |
| Style | Stout/Porter |
| Alcohol By Volume | 5.2% |
| Weight | 0.4kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |