Price range: $11.98 through $149.98
This collaboration was brewed especially for Bridge Road’s annual harvest festival, The High Country Hop. It’s a Black IPA, bursting with the unique flavours of freshly harvested local hops from HPA’s Rostrevor Hop Garden.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 16 cm |
| Varietal | Black IPA |
|---|---|
| Region | Beechworth |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Size | 440ml |
| Style | iPA |
| Alcohol By Volume | 6.6% |
| Weight | 0.5 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16 cm |