Price range: $13.98 through $178.23
Pours a clear, vibrant gold colour. Pine and resinous from the hops backed up with tropical citrus notes and matched with a solid yet balanced bitterness
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 16 cm |
| Varietal | WC IPA |
|---|---|
| Region | South Coast |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Big Niles Brewing Co |
| Size | 440ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 6.1% |
| Weight | 0.5 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16 cm |