$5.50
In Stock (1)
Belhaven, "McCallum's Stout" - a traditional Scottish ale beautiful dark brown in color with ruby reflections with complex, rich flavor. Brewed from the finest barley malt Scotch, which has a delightful balance of sweetness and bitterness.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 17 cm |
| Country | Scotland |
|---|---|
| Producer | Belhaven |
| Size | 440ml |
| Style | Stout |
| Alcohol By Volume | 4.1% |
| Weight | 0.5 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 17 cm |