Price range: $11.98 through $148.52
When you’re brewing the ultimate summer beer, you call in the ultimate summer band. So we teamed up with The Black Seeds, masters of sunshine vibes to create Cool Me Down, a Watermelon Hazy Pale Ale, that tastes exactly like summer feels.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 16 cm |
| Varietal | Hazy Pale Ale |
|---|---|
| Region | Auckland |
| Country | New Zealand |
| Producer | Behemoth Brewing Co |
| Size | 440ml |
| Style | Hazy Pale Ale |
| Alcohol By Volume | 5% |
| Weight | 0.5 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16 cm |