Price range: $6.98 through $83.98
A kettle sour ale with passionfruit and dragonfruit added after fermentation to give a pink colour to the beer and an intense passionfruit flavour and aroma. Enjoy!
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Sour Ale |
|---|---|
| Country | Autralia |
| Producer | Batch Brewing |
| Size | 375ml |
| Style | Sour |
| Alcohol By Volume | 4.5% |
| Weight | 0.4kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |