Price range: $6.98 through $83.98
Say hello to Elsie the Milk Stout, a beer with a whole lot of character! This brew is all about complexity, sweetness, and a smooth, roasty flavour. With notes of chocolate, coffee, and cream, she brings a velvety mouthfeel, served on nitrogen. Now Sit back, relax, and enjoy!
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 6 × 12 cm |
| Varietal | Stout |
|---|---|
| Region | Sydney |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Size | 375 mL |
| Style | Stout/Porter |
| Alcohol By Volume | 4.4% |
| Our Rating | https://www.ratebeer.com/beer/batch-aus-elsie-the-milk-stout/284622/ |
| Weight | 0.4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 6 cm |
| Height | 12 cm |