Price range: $9.98 through $130.89
Acronym Abuse Chapter XI is triple dry hopped and this is where things start to get strange! Galaxy, Nelson Sauvin, Mosaic, Superdelic and Sabro layer a lifted floral nose with bright citrus, orange, pineapple and lychee, all wrapped in soft coconut. Juicy, hazy and pushed past safe limits, this one drinks like something has opened a portal in the hop room.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 16 cm |
| Varietal | NEIPA |
|---|---|
| Region | Orange |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Badlands Brewery |
| Size | 440ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 6.6% |
| Weight | 0.5 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16 cm |