Price range: $6.58 through $123.98
A Midwest style fruit tart ale brewed with copious amount of mango and pear. Kettle soured with our Lactobacillus blend and fermented with a high temperature yeast , giving this sour ale and over ripe tropical taste bursting with sweet juicy flavours.
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Fruited Sour |
|---|---|
| Region | Alexandria |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | 2 Halfs Brewing and Distilling |
| Size | 375ml |
| Style | Sour |
| Alcohol By Volume | 5.4% |
| Weight | 0.4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |