Price range: $38.98 through $210.75
Domenica Rosé is built from select parcels of fruit fermented in neutral barrels shaping a complex wine worthy of your attention. It has been featured by The WineFront and The Weekend Australian magazine as one of Australia's leading rosé wines.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Rose |
|---|---|
| Region | Beechworth |
| State | VIC |
| Country | Australia |
| Producer | Domenica Wines |
| Size | 750ml |
| Style | White Wine |
| Alcohol By Volume | 12.5% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |