Price range: $12.58 through $162.96
This West Coast Double IPA is hella dank, mate. It's got that classic West Coast bite that packs a piney punch that hits you like the sea breeze through a gum tree. From coast to campfire, this proper hopper offers clean malt to keep it all balanced. For those who like their beers loud 'til the sun goes down.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 16 cm |
| Varietal | West Cost DIPA |
|---|---|
| Region | Bathurst |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Reckless Brewing Co |
| Size | 440ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 8% |
| Weight | 0.5 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16 cm |