Price range: $13.98 through $278.18
Whether you're hitting the moguls or just kicking back at the lodge, every sip of Lift Ticket is a chairlift of good vibes. As the mercury drops, embrace the chill with this rad winter ale. Lift Ticket is snow joke. With smooth notes of chocolate and vanilla layered over subtle hints of maple and bright citrus, it's a playful blend that delivers warmth and cheer in every pour. A frosty toast to cozy nights and festive cheer.
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 18 cm |
| Varietal | Winter Ale |
|---|---|
| Region | Victoria |
| State | British Columbia |
| Country | Canada |
| Producer | Phillips Brewing |
| Size | 568ml |
| Style | ALe |
| Alcohol By Volume | 6.8% |
| Weight | 0.7kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 18 cm |