Price range: $4.58 through $69.98
A cleansing ale, this easy drinking mid-strength will keep you well hydrated but in low gear through summer. Dry hopped with Citra and Mosaic. Featuring tropical fruit hop aromas and a clean finish.
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | American Pale Ale |
|---|---|
| Region | Canberra |
| State | ACT |
| Country | Australia |
| Size | 375mL |
| Style | Pale Ale |
| Alcohol By Volume | 3.2% |
| Our Rating | https://www.ratebeer.com/beer/bentspoke-easy/690398/ |
| Weight | 0.3 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |