Price range: $7.58 through $96.98
"A beer that has all the things you love about a good West Coast, pine, citrus and a little pop of passionfruit and combines it with the crisp and easy drinking nature of a pilsner to create the perfect summer sipper." - Dangerous Ales
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | West Coast Pilsner |
|---|---|
| Region | Milton |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Dangerous Ales Brewery |
| Size | 355ml |
| Style | Pilsner |
| Alcohol By Volume | 5.8% |
| Weight | 0.4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |