Price range: $26.98 through $145.98
A beautiful pale pink colour with clear bluish highlights. This expressive cuvée opens immediately with notes of red berries supported by delicate citrus fruit. A touch of refreshing greenness accompanies the palate, giving this lively, fresh wine a truly thirst-quenching character.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Rose |
|---|---|
| Country | France |
| Producer | France |
| Size | 750ml |
| Style | Rose |
| Alcohol By Volume | 13% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |