Price range: $25.98 through $140.19
Experience our all new BELLINA!
Bellina is a romantic reimagining of our Bellini Di Cristina - the same delicious blend of peach nectar and sparkling fizz you've come to love. A Zonzo Estate original and still the BEST! Inspired by Venice, Bellini is a traditional Italian aperitif that is bound to inject a little fun into any occasion. With a generous hit of peach on the nose and palate, it has a smooth creamy texture and gentle fizz, you will find yourself reaching for the next sip in no time.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Prosecco |
|---|---|
| Region | Yarra Valley |
| State | VIC |
| Country | Australia |
| Producer | Zonzo Estate |
| Size | 750ml |
| Style | Sparkling |
| Alcohol By Volume | 8% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |