Price range: $23.98 through $130.27
An ongoing collaborative project with friend and fermentation guru Lucien Alperstein, this cider is our second release to use apples deliberately planted and grown in an orchard.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Cider |
|---|---|
| Region | Marrickville |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Wildflower |
| Size | 750ml |
| Style | Cider |
| Alcohol By Volume | 7.5% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |