Price range: $5.98 through $104.98
Delightfully balanced malt, overtones of herbaceous hop characters, citrus flora and aromas. Medium Gold in Colour.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 22 cm |
| Varietal | American Pale Ale |
|---|---|
| Region | Sydney |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Size | 330mL |
| Style | Pale Ale |
| Alcohol By Volume | 4.90% |
| Weight | 0.5 kg |
| Length | 6 cm |
| Width | 6 cm |
| Height | 22 cm |