Price range: $23.98 through $151.62
An inky, deep coloured 100% Cabernet Sauvignon. Classic blackcurant fruit flavours along with hints of dark chocolate, licorice, and even a touch of mint.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 29 cm |
| Varietal | Cabernet sauvignon |
|---|---|
| Region | Canberra |
| State | ACT |
| Country | Australia |
| Size | 750mL |
| Style | RED WINE |
| Alcohol By Volume | 14.5% |
| Our Rating | WINE @ PLONK |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 29 cm |