Price range: $39.98 through $215.69
100% Jaquere grape variety.
Pale gold in colour, shiny, low in alcohol, always light on the stomach and with diuretic properties, the Abymes wine is also lively, fresh, with a natural sparkle and discreetly fruity. Very pleasant on the palate.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Country | France |
|---|---|
| Size | 750ml |
| Weight | 1.2kg kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |