Price range: $23.98 through $129.98
This has a bright purple colour, savoury and blackberry flavours balanced with smooth tannins.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Tempranillo |
|---|---|
| Region | Canberra |
| State | ACT |
| Country | Australia |
| Producer | Pankhurst Wines |
| Size | 750ml |
| Style | Red Wine |
| Alcohol By Volume | 13.4% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |