Price range: $7.98 through $75.98
The bigger bolder cousin to our Pigmy Possum Pale Ale. A tropical forward IPA feauting Australian grown VIC secret and beeelup hops.
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 26 cm |
| Varietal | IPA |
|---|---|
| Region | Jindabyne |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Jindabyne Brewing |
| Size | 500ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 6.3% |
| Weight | 0.9 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 26 cm |