Price range: $7.28 through $92.98
The Temptress is an English Brown Porter from Holgate Brewhouse, Woodend. This malt-driven beer is made extra special by the addition of Dutch cocoa and vanilla beans. The palate is complex with alluring chocolate, coffee and caramel underpinned by a hint of vanilla. The Holgate Temptress Choc Porter is perfect drinking for the colder months
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Porter/Stout |
|---|---|
| Region | Woodend |
| State | VIC |
| Country | Austrlia |
| Producer | Holgate Brewhouse |
| Size | 375ml |
| Style | Stout/Porter |
| Alcohol By Volume | 6% |
| Weight | 0.4kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |