$18.98
In Stock (88)
An Eden Valley classic. The terroir of Heggies is evident in the Riesling; the wine has a strong mineral character from the quartz, which forms the underbed of the vineyard.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Riesling |
|---|---|
| Region | NSW |
| State | SA |
| Country | Australia |
| Producer | Heggies Vineyard |
| Size | 750ml |
| Style | White Wine |
| Alcohol By Volume | 11.5% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |