Price range: $5.58 through $107.85
A London porter brewed with six malts. Plunge the deep, dark depths of this highly sessionable porter and surface refreshed and ready for another. A spectrum of unusual roasted malts give a deep, rich and complex character with rum, chocolate, tobacco and raisin flavours.
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Porter |
|---|---|
| Region | Orange |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Size | 355mL |
| Style | Stout/Porter |
| Alcohol By Volume | 4.8% |
| Our Rating | https://www.ratebeer.com/beer/badlands-dark-london-porter/150559/ |
| Weight | 0.3 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |